Založ si blog

Vláda sľubovala, no zlyhala: Dôkaz o zúfalstve trvá už 6 mesiacov.

Vláda pri nástupe do funkcie sľúbila ľuďom úľavu v podobe lacnejších potravín a energií. Mnohí s nádejou očakávali, že sa konečne dočkajú zlepšenia životnej úrovne. Avšak realita je zatiaľ veľmi ďaleko od sľubov. Namiesto riešenia akútnych problémov sa vláda zameriava na reformy v oblasti justície a je na ceste zrušiť RTVS.

Kde sú sľubované lacnejšie potraviny a energie?

Ceny potravín a energií neustále rastú, čím sa znižuje životná úroveň občanov. Vláda síce avizovala niektoré kroky, ako napríklad zníženie DPH na vybrané potraviny, no tieto opatrenia sú len kozmetické a neprinášajú reálnu pomoc. Ľudia stále bojujú s každodennými výdavkami a sľuby o lacnejšom živote sa zdajú byť len prázdnymi frázami.

Zrušenie UŠP a RTVS nebolo ani na zozname!

Vláda zrušila Úrad Špeciálnej Prokuratúry (UŠP) a chýsta sa zrušiť aj verejnoprávnu televíziu RTVS. Tieto kroky vyvolali pobúrenie verejnosti aj odborníkov. Zrušenie UŠP  ohrozuje boj proti organizovanej kriminalite a korupcii, zatiaľ čo zrušenie RTVS by znamenalo obmedzenie slobody slova a plurality informácií. Tieto kroky neboli súčasťou volebného programu a vláda ich taktiež neprezentovala ako prioritu.

Aké kroky doteraz podnikla vláda? Podnikla všetko zle?

Okrem neriešenia cien potravín a energií a rušení UŠP a RTVS, vláda urobila viacero ďalších chybných krokov. Medzi ne patrí napríklad:

  • Nekoncepčná komunikácia: Vláda sa vyznačuje chaotickou a netransparentnou komunikáciou. Mnohé jej kroky a rozhodnutia sú nejasné a nepremyslené, čo vedie k nízkej dôvere verejnosti.
  • Nedostatočná koordinácia: Medzi jednotlivými ministerstvami a úradmi vládne chaos a neefektívna koordinácia. To vedie k duplicitným prácam, zbytočným výdavkom a spomaleniu riešenia dôležitých problémov.
  • Ignorovanie odborníkov: Vláda často ignoruje názory a rady odborníkov z rôznych oblastí. To vedie k nesprávnym a škodlivým rozhodnutiam, ktoré negatívne ovplyvňujú životy ľudí.

Je najvyšší čas, aby sa vláda prestala zaoberať rušením dôležitých inštitúcií a konečne začala riešiť problémy, ktoré trápia bežných ľudí. Lacnejšie potraviny a energie, kvalitné verejnoprávne médiá a efektívna justícia by mali byť prioritou, nie politické hry a ideologické presadzovanie vlastných záujmov.Čo sa deje v slovenskej politike a spoločnosti?

23.05.2024

Čo sa to preboha na Slovensku deje? Slovensko zažilo v minulom týždni veľa šokujúcich udalostí, ktoré vyvolávajú otázky o stave našej spoločnosti. Predseda vlády Robert Fico bol minulý týždeň v stredu napadnutý a postrelený, predseda parlamentu Andrej Danko sa pobil so zákazníkom na benzínke a prieskum ukázal, že šikanovanie je stále vážnym problémom na [...]

Ach, tá dnešná mládež! Pravda alebo lož?

17.05.2024

„Ach, tá dnešná mládež!“ povzdychne si stará pani suseda, keď prechádzam okolo nej s knihou v ruke. „Len tie mobily a počítače im v hlavách sú,“ dodá s neskrývaným odsúdením. Tento povzdych som už počul nespočetnekrát od rôznych ľudí, od príbuzných cez učiteľov až po náhodných okoloidúcich. A zakaždým ma to zamrzí.Pravda je, že svet sa [...]

Slovensko sa približuje Rusku: Návrat Fica a Pellegriniho víťazstvo posilňujú proruské postoje

06.05.2024

Ficov návrat a proruské sympatie: Ficov návrat k moci po troch rokoch v opozícii sprevádzali obavy z jeho prokremeľských postojov. V minulosti kritizoval sankcie voči Rusku a nadviazal úzke vzťahy s prezidentom Vladimirom Putinom. Pellegriniho víťazstvo a posilnenie proruských síl: Pellegrini, Ficov bývalý minister financií a straník, síce v kampani sľúbil prozápadnú [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

jakubinoo

Verme v silu demokracie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 12530x
Priemerná čítanosť článkov: 1392x

Autor blogu

Odkazy