Založ si blog

Šimkovičová na Yachtovej Misii: Takto sa Nerobí Politika do Psej Matere


Je utorok 11. júna, deň D pre novelu zákona o mediálnych službách. Všetci poslanci sú pripravení, program schôdze je nabitý, čakajú na hlavnú rečníčku – Martinu Šimkovičovú. Kolegovia poslanci si už dávajú svoje tretie espresso a čakajú. Ale kde je naša drahá poslankyňa? Nie v parlamente, to je isté. V skutočnosti si práve užíva vietor vo vlasoch na yachte s Petrom Kotlárom v srdci Jadranu.

Predstavte si parlamentnú sálu plnú očakávania. „Kde je Šimkovičová?“ šepká si jeden poslanec s druhým. Medzitým sa Martina usmieva na svojho spoločníka, užívajúca si slnko a morský vánok. Možno je to pre ňu tak trochu parlamentná schôdza – len s viac soľou vo vzduchu a menej stresu z rečníckeho pultu.

Keď sa jej kolegovia snažili prísť na to, prečo nie je na mieste, kde by mala byť, Šimkovičová sa venovala oveľa dôležitejším veciam. „Peťko, podaj mi prosím ďalšie mojitchko,“ hovorí, zatiaľ čo si nanáša opaľovací krém. Zákon o mediálnych službách musí počkať, Jadran neodpúšťa odkladanie relaxu.

Keď zistila, že jej neprítomnosť spôsobila paniku, rozhodla sa napísať krátku správu: „Prepáčte, mám technické problémy s návratom do Bratislavy. Pokúsim sa to vyriešiť.“ (správa je vymyslená).

Predstavte si, ako sa snaží vysvetliť svojmu kapitánovi, že potrebuje byť v Bratislave do večera. „Viete, mám tam prednášať dôležitú novelu zákona.“ Kapitán, so záujmom o politiku asi rovnakým ako o plavby na Mesiac, odpovedá: „Madam, užívajte si výlet, Bratislava je ďaleko a more je krásne.“

### Čo sme sa naučili?

Keď máte predkladať novelu zákona, možno by ste mali zvážiť, či výlet na yachte s Petrom Kotlárom je naozaj tá správna voľba. Ale ak už sa ocitnete na Jadrane, aspoň si užite slnko, more a nezabudnite na selfie. Koniec koncov, zákony počkajú, ale Jadran nie.

Dotácie pre koaličných starostov. Ako vlastne vláda trestá opozičných starostov?

19.07.2024

Keď sme sa narodili, učili nás, že všetci sme si rovní. Ale ako to býva, realita nám občas ukáže, že niektorí sú si predsa len rovnejší. V našej krajine sa to stalo opäť zrejmým pri pohľade na to, ako vláda rozdeľuje dotácie. Áno, dotácie. To magické slovo, ktoré môže urobiť z malého mesta veľkomesto a z rozbitého chodníka promenádu. Ale len ak ste koaličný [...]

Politický škandál, ktorý udrel na Slovensko: Fico a jeho kontroverzné vyhlásenia o progresivizme.

06.07.2024

Robert Fico povedal,že progresivizmus je Rakovina. V najnovšom príhovore na Devíne Robert Fico prehlásil, že progresivizmus je rakovina. Táto obrovská diagnóza samozrejme okamžite urazila tisíce voličov, ktorí veria v slobodu a demokraciu. Veď prečo by sme sa mali zaoberať skutočnými problémami, keď môžeme vymýšľať nové a zábavné spôsoby, ako urážať svojich [...]

Prezident Neprekvapil je podržtaška.Podpísal Zákon o Zániku RTVS a Zavedení Novej Vládnej Televízie STVR

04.07.2024

Dnes máme na stole tému, ktorá by mohla byť komickou satirou, keby nebola tak desivo blízko realite. Áno, hovoríme o prezidentovi, ktorý nás neprekvapil svojím najnovším krokom. Akým? podpísal zákon o zániku RTVS a zavedení novej vládnej televízie STVR.Podľa vládnych zdrojov, RTVS jednoducho nesplnila očakávania. Nepodarilo sa jej napríklad dostatočne propagovať [...]

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

France Cannes 2024 The Apprentice Red Carpet

Židov pobúrila reklama na športovú obuv, hnevá sa aj izraelská vláda. Prečo im prekáža slávna modelka?

19.07.2024 18:40

Firma Adidas si vybrala na svoju propagáciu Bellu Hadidovú, ktorá patrí medzi najlepšie zarábajúce modelky na celom svete. Prečo svojim kritikom kole oči?

Haiti

Pri pobreží Haiti zahynulo pri požiari lode s migrantmi najmenej 40 ľudí

19.07.2024 17:25

Ďalšie osoby utrpeli zranenie. Na lodi cestovalo vyše 80 ľudí.

jakubinoo

Verme v silu demokracie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 29532x
Priemerná čítanosť článkov: 1554x

Autor blogu

Odkazy